W dniu 16 IV 1981 r. obiekt zwany Starą Plebanią, a obecnie Starym Dworkiem, został wpisany do rejestru zabytków architektury i budownictwa województwa lubelskiego pod numerem A/313.

Przez wzgląd na na wiek, konstrukcję oraz wyjątkowy charakter obiektu obowiązuje w nim regulamin, którego akceptacja jest warunkiem koniecznym dokonania rezerwacji.

Oto najważniejsze spośród regulaminowych zapisów:

  1. W Starym Dworku oraz w jego bezpośrednim otoczeniu obowiązuje absolutny zakaz posługiwania się otwartym ogniem w jakiejkolwiek postaci. Prosimy też o uszanowanie  zwyczaju tego domu, jakim jest zakaz palenia tytoniu.
  2. Goście przebywający w Starym Dworku proszeni są o przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad bezpiecznego i kulturalnego wypoczynku oraz o dbałość o zachowanie dobrego sąsiedztwa.
  3. “W Starym Dworku” obowiązuje ścisły zakaz organizowania imprez, ponadto cisza nocna: od poniedziałku do niedzieli, od 22:00 do 7:00.
  4. Doba “dworkowa” trwa od godz. 15:00 w dniu rozpoczęcia pobytu do godz. 12:00 dnia wyjazdu. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o określenie orientacyjnej pory przekazania kluczy i zapoznania Państwa z obiektem.
  5. Dziatwa oraz młodzież do lat 18 gościć może w Starym Dworku jedynie pod opieką osób dorosłych.
  6. Dzieci do lat 2 śpiące z dorosłymi lub w rozkładanym łóżeczku nie ponoszą żadnych opłat za pobyt. Dzieci i młodzież od lat 2 (do 100) są pełnoprawnymi gośćmi, w związku z czym nie ma możliwości dostawienia dodatkowych łóżek w pokoju.
  7. Mając na uwadze podłogi drewniane, a w szczególności liczącą sobie nieomal lat 200 podłogę w salonie, prosimy o nie chodzenie wewnątrz w obuwiu, w którym chodzimy “po dworze” lub “polu”.
  8. Czworonożni przyjaciele Państwa Rodziny są mile widziani. Jako Opiekunowie ponoszą Państwo pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody przez nich wyrządzone – zgodnie z regulaminem, w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, Opiekun zwierzęcia zobowiązany jest do poniesienia kosztów wymiany, naprawy bądź pralni. Pobyt psa lub kota wiąże się z dodatkową opłatą uzależnioną od długości Państwa pobytu. Prosimy o informację o zamiarze przyjazdu wraz ze zwierzakiem podczas dokonywania rezerwacji.

Pełną treść regulaminu, którego akceptacja jest warunkiem koniecznym dokonania rezerwacji znajdą Państwo tutaj.