Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny, zwany też Kazimierzem nad Wisłą – perła architektury w otoczeniu parku krajobrazowego, malowniczo położony nad największą z polskich rzek, w odległości dwóch godzin drogi od stolicy.

W tym wyjątkowym miasteczku, przy ulicy Krakowskiej 36A, 600 metrów od rynku i kwadrans spacerem od zamkowych ruin, znajduje się stary, drewniany dworek.

W Starym Dworku

Jego historia, wedle zapisów w archiwum konserwatorskim, sięga roku 1765. Zaś w roku 1976, dzięki inicjatywie dwóch zaprzyjaźnionych Rodzin historyków sztuki i architektów, został przeniesiony do Kazimierza Dolnego i podzielony na dwie odrębne części. Każda z nich posiada indywidualne wejście z przeciwstawnych stron budynku oraz wygrodzoną posesję z ogrodem zapewniającym błogi spokój i kameralność gościny.

Ze względu na wyjątkowy charakter obiektu obowiązuje w nim regulamin, rezerwacja jest równoznaczna z akceptacją zawartych w nim zapisów.

Dziś więc, dawny dworek i plebania to niejako dom o charakterze bliźniaka, ukryty za cisowym żywopłotem, w ogrodzie przy jednej z najbardziej urokliwych kazimierskich uliczek, tuż obok wiślanego wału.

Dworek został pieczołowicie odrestaurowany i urządzony z szacunkiem dla dawnych wieków. Jest to wyśmienity obiekt dla osób, które planując spędzenie kilku dni w Kazimierzu Dolnym pragną zamieszkać w stylowym i kameralnym miejscu, niezmąconym gwarem kazimierskiego rynku, i jednocześnie w sercu najbardziej malowniczego spośród polskich miasteczek, a także dla… marzących o podróżach w czasie!